Základní škola a Mateřská škola Stará Ves nad Ondřejnicí

Školní  rok 2012/2013

Soutěže

PŘÍRODOVĚDNÝ KLOKAN

Ve středu 17. října na naší škole proběhlo (již tradiční) školní kolo soutěže přírodovědný klokan. Žáci z osmého a devátého ročníku zodpovídali 24 testových otázek z předmětu zeměpis, přírodopis, matematika (logika), fyzika a chemie. Nejúspěšnější řešitelé na naší škole byli: Jan Pelíšek (8.třída) – 61 bodů ze 120, Marek Vávra (9.B třída) -57 bodů a Zdenka Němcová (8. třída) – 55 bodů. Výsledky

Dějepisná olympiáda - 42. ročník - 2012/2013 - 15. 11. 2012

Letošní ročník školního kola Dějepisné olympiády proběhl formou školní práce, řešitelé odpovídali na zadané testové otázky ve školních lavicích, a to bez použití jakýchkoli pomůcek. Téma bylo letos zaměřeno na starobylé zvyky, zvyklosti a svátky. Soutěž měla v tomto roce název Od pohanských zvyků ke křesťanským tradicím.

Soutěžní práce odevzdalo 14 řešitelů z 8. a 9. třídy. Maximální bodový zisk byl 70 bodů + 1 prémiový za správné vysvětlení vánočních zvyků. I letos byly úkoly (jak se můžete přesvědčit na zadání s řešením ve vestibulu) velice obtížné.

Je třeba poblahopřát zejména medailistům - vítězné osmačce (!) Lucii Knapíkové (8.A), stříbrné Zdence Němcové (8.A) a Ivovi Kauzlaričovi (9.B). Blahopřání patří vítězům, poděkování i dalším soutěžícím, kteří skončili o několik bodů zpět. Všichni soutěžící si ověřili, že pracovat úspěšně bez pomoci internetu a encyklopedií není vůbec snadné. Výsledky

Olympiáda v českém jazyce 2012/2013

Dne 4. prosince 2012 proběhlo na naší škole školní kolo Olympiády v českém jazyce. Zúčastnilo se ho 20 žáků 8. a 9. tříd. Nejvíce bodů získala žákyně Zdenka Němcová, která obsadila 1. místo. Na 2. místě se umístili tito žáci: Lucie Luterová, Lucie Knapíková a Pavel Kryl.

Do okresního kola Olympiády v ČJ, které se uskuteční 11. února 2013 v Ostravě, postupují Zdenka Němcová a Lucie Luterová. Jako náhradník je připravena Lucie Knapíková. Výsledky

Soutěž v cizích jazycích – jazyk anglický

Dne 31.1. 2013 se uskutečnilo školní kolo Soutěže v cizích jazycích – jazyk anglický.

V kategorii I.A  ( žáci 6. a 7. ročníku ) soutěžilo  8 žáků a v kategorii II.A ( žáci 8. a 9. ročníku ) soutěžilo 11 žáků, kteří prokazovali své znalosti společně  v poslechové části a dále se již jednotlivě věnovali konverzačním tématům. V kategorii I.A zvítězil Adam Rohel, žák 6. třídy a v kategorii II.A Lucie Knapíková, žákyně 8. třídy. Všem zúčastněným jsme poděkovali za účast a vítězům blahopřáli. Oba  nás budou reprezentovat 18.2. 2013 v Okresním kole v Ostravě.

Školní kolo Biologické olympiády 2013

Ve dnech 28.ledna, 11. února a 13. února proběhlo na naší škole školní kolo soutěže Biologická olympiáda. Do této náročné soutěže se příhlásilo pět žáků z šestého a sedmého ročníku. Soutěžili v nejmladší kategorii (kategorii D) v poznávání rostlin, hub a živočichů, vyzkoušeli si nárořný test na téma Ekosystém rybníků.

Výsledky:

1. místo: Mikuláš Pchálek (6. ročník)

2. místo: Zuzana Višvaderová (7. ročník)

3. místo: Eliška Pudová (6. ročník)

Výherce vypracuje vstupní úkol (pozorování a zpracování v písemné formě) a postupuje do okresního kola, které se koná v dubnu.

Vybíjená

Ve čtvrtek 7. března 2013 se konalo ve sportovní hale ve Fryčovicích okrskové kolo ve VYBÍJENÉ II. kategorie. Bylo vybráno 12 žáků ze 4. a 5. ročníku a umístili se na krásném 3. místě.  Jmenovitě: A. Holaň, S. Šebesta, M. Palička, E. Vostárková, D. Galásek, L. Merta, T. Novobílská, A. Onderka, Kr. Palatická, K. Palatická, E. Vávra, A. Hráček.

Pořadí:

1. Krmelín, 2. Brušperk, 3. Stará Ves n/O., 4. Staříč, 5. Fryčovice, 6. Hukvaldy.

Recitační soutěž II. stupeň

Ve středu 13. 3. 2013 změřili své síly školní recitátoři z 2. stupně naší školy. Soutěže se zúčastnilo 21 žáků (12 děvčat a 9 chlapců).

V mladší kategorii 6. - 7. tříd medailové příčky obsadili tito žáci:

1. místo- Kristýna Kuklová (7. A)

2. místo- Hanka Ličková (6. A)

3. místo- Barbora Polášková, Adam Rohel (6. A)

Mezi staršími spolužáky zaujala porotu nejvíce Dominika Nevludová (9. A), na 2. místě se umístili Marek Viteker (8. A) a Tomáš Vaněk (9. B). Bronzový stupínek obsadili opět chlapci- Pavel Kryl (8. A) a Matěj Falát (9. A).

Všem vítězům blahopřejeme

Matematický klokan - 22. 3. 2013

Nejmladší kategorie Cvrček—žáci 2. a 3. třídy mohli nejvíce získat poprvé letos 90 bodů.  Na 1. místě  Antonín Pelíšek z  3. A se ziskem 56 bodů, Richard Chvostek z 2.A s 55 body a 3. místo vybojovala Amálie Zahrádková z 3. A. s 53 body.

Klokánek patří  čtvrťákům a páťákům. Tady to těm starším natřela Eliška Vostárková ze 4. A, která získala krásných 84 bodů. Na 2. místě se umístila Blanka Vodvářková se 76 body a třetí příčku Vladanka Mickertsová se 75 body, obě holky z 5. A.

Další kategorie Benjamín je pro žáky 6. a 7. třídy. Pěkného výsledku dosáhla a výhercem se stala Věrka Hynečková ze 7. A – 98 bodů. Druhá se umístila Radka Ličková ze 6. A s 67 body a 65 bodů získala hned dvě děvčata – Kája Adamcová a Eliška Kolonderové, obě ze 7. třídy.

A nechtějte počítat tu nejstarší kategorii, která se nazývá Kadet. To už chce opravdu celý vagón selského rozumu.  A už jsme u vítězky této kategorie Zdenky Němcové, která 68 body porazila naši super klokaní hvězdu- Adama Chmelíčka z 9. A, který získal pouze 58 bodů. To mu stačilo jen na druhé místo. Na třetím místě skončil žák 9: B Tomáš Vaněk s 51 body.

Závěrem: V kategorii Benjamín základních škol v Ostravě zúčastnilo 35 škol a celkem 1128 žáků. Velice nás těší, že na 3. místě se umístila naše žákyně Věrka Hynečková ze 7.A třídy. Gratulujeme

OKRESNÍ KOLO BIOLOGICKÁ  OLYMPIÁDA – EKOSYSTÉM RYBNÍKŮ

Ve středu 10.dubna 2013 se konalo okresní kolo soutěže BIOLOGICKÁ OLYMPIÁDA. Téma letošního ročníku byol Ekosystém rybníku. Za naší školu postoupili: Zuzana Višvaderová (7. ročník) a Mikuláš Pchálek (6. ročník). Oba před okresním kolem vypracovali několikastránkový vstupní úkol (Zuzka: Historie Jistebníckých rybníků, Mikuláš: Pozorování rybníka „koupaliště“ v předjaří). Ve stanici přírodovědců. Kde se okresní kolo konalo poznávali rostliny a živočichy, vyplňovali test a vypracovali laboratorní úkol.

Oba soutěžící postoupili do okresního kola poprvé a z celkového počtu soutěžících 33 žáků se umístili: