Školní  rok 2011/2012

Soutěže

Přespolní běh – Fryčovice

II. stupeň

Ve čtvrtek 29. 9. 2011 jsme po několikaleté pauze zavítali do Fryčovic změřit síly se svými spolužáky v přespolním běhu. Počasí nám přálo a pan učitel Jiří Šefl připravil náročnou trať, která nám padla do oka. Běh byl fyzicky náročný, ale radost z úspěchu vše vyvážila.

1. místo

Dívky 8. a 9. třídy postoupily do okresního kola, které se koná 4. 10. 2011 v Bašce, budeme držet palce, konkurence, E. Urbaníková.

V závodě byli odměněni také jednotlivci. Z našich řad získali medaili tito běžci: P. Dostalíková-3. místo (6. A), M. Pchálek-2. místo (9. A), N. Bajerová–1. místo (9. A), V. Urbánková-2. místo (9. A).

Poděkování patří nejen medailistům, ale všem kteří reprezentovali naši školu.

I. stupeň

V pátek 30. září se ve Fryčovicích konalo okrskové kolo pro I. stupeň. Naši školu reprezentovalo 20 dětí - 2 chlapci a 2 dívky z každého ročníku. Podařilo se nám vybojovat 9 umístění - celkem 3 první místa, 3 druhá a tři třetí místa.

Vítězové svých kategorií - Vilém Hýl, Marie Rumanová a Radka Ličková postupují do okresního kola v Jablunkově

Elizabeth Urbaníková  8. A  -  54. místo

Celkový počet týmů 11, celkový počet závodnic 60.

Výsledky okresního kola přespolního běhu - 1. stupeň

V silné konkurenci okresního kola v Jablunkově dosáhli naši sportovci krásných výsledků. Vilém Hýl (2. tř,) a Radka Ličková (5. tř.) doběhli v těsném souboji na 4. místě. Marie Rumanová (4. tř.) obsadila 7. místo.

Všem třem závodníkům blahopřejeme a přejeme další úspěchy ve sportovních kláních.                                                                                            nahoru

Školní turnaj v halové kopané 2011

V úterý 25. 10. 2011 ve Staré Vsi nad Ondřejnicí se uskutečnil školní turnaj v halové kopané. Zúčastnili se všichni chlapci druhého stupně naší školy. Chlapci byli rozděleni do dvou věkových kategorií.

1)      Kategorie III. 6. – 7. ročník (Tabulka – skupina B)

2)      Kategorie IV. 8. – 9. ročník (Tabulka – skupina A)

V kategorii III. zvítězil tým s názvem Gazda ve složení – Buchta J., Dvorský Z., Pelíšek J., Urbánek T., Viteker M.

V kategorii IV. zvítězil tým s názvem Double W ve složení – Holaň M., Hranický V., Chmelíček A., Juráš D., Rubina V., Vaněk T. Tabulky

Velká cena ZOO

Ve čtvrtek 9. 11. 2011 se plný autobus vybraných žáků II. stupně účastnil trdiční Velké ceny ZOO. Pětice děvčat 7. tříd si vybojovala postup do finále.

3.      ZŠ Fryčovice

4.      ZŠ Hukvaldy                                           Zpracoval: Mgr. Leoš Havránek

Florbalový turnaj Sdružení měst a obcí povodí Ondřejnice

nahoru

Miniházená v Polance nad Odrou

V letošním roce se opět účastníme tohoto turnaje. Letos již proběhla tři kola. Naše družstvo je složeno z hráčů a hráček 4. a 5. třídy. zatím si vedou velmi pěkně. Výsledky jednotlivých kol

Konverzační soutěž v AJ

Dne 6. února proběhla na naší škole konverzační soutěž v anglickém jazyce a to ve dvou kategoriích – 6. 7. ročník a 8. 9. ročník.

Zúčastnilo se 16 žáků, kteří se nejprve společně věnovali poslechové části a pak již jednotlivě konverzačním tématům.

V I. kategorii se na třetím místě umístila Aneta Hrdá ze 7. A, druhé  místo obsadili Honza Pelíšek a Zdeňka Němcová, oba ze 7. B. První v této kategorii byla Lucká Knapíková ze 7. A.

V kategorii starších žáků se na druhém místě umístily Sára Sýkorová a Petra Molnárová.  Tereza Daňová byla nejúspěšnější. Všechna tři děvčata jsou z 9. A třídy. Posledně jmenovaná a Lucka Knapíková nás budou reprezentovat v okresním kole.

Vítězům blahopřejeme a všem účastníkům děkujeme za účast a poctivou přípravu na soutěž.

Malí a velcí recitátoři

V úterý 20. února 2012 se 31 recitátorů z prvního stupně utkalo ve školním kole recitace. Všichni už měli za sebou úspěšně zvládnutá kola třídní. Přednášející k úkolu přistoupili velice zodpovědně, i když je často potrápila tréma. Společně jsme si vyslechli spoustu krásných básniček s pěkným přednesem. Zvláště příjemně překvapili naši prvňáčci.

3. místo: Adam Rohel, Radka Ličková, Hanka Ličková

Ti nejlepší nás budou reprezentovat v obvodním kole této soutěže, které proběhne ve Středisku volného času v Ostravě - Zábřehu .

II. stupeň

Dne 22. 2. 2012 se na naší škole uskutečnilo školní kolo recitační soutěže.

3. místo: Dominika Nevludová, Tomáš Vaněk, Ivo Kauzlarič

Kristýna Kuklová, Adéla Zdráhalová, Eva Santariusová a Naděžda Kadubcová postupují do obvodního kola recitační soutěže, které se uskuteční v Ostravě dne 2. 3. 2012. Vítězům blahopřejeme                                               Z. Dlouhá

Sportovní soutěže

• Ve čtvrtek se I. stupeň zúčastnil fotbalové soutěže M´c Donald Cup ve Staříči. Do soutěže bylo zapojeno 5 škol. Obě naše kategorie vybojovaly 3. místo.

• Florbal - chlapci 9. ročníku se snažili dostat do finále o Pohár ministra školství. V okrením kole obsadili ve skupině 2., bohužel již nepostupové, místo.

• Atletický trojboj v Petřvaldě

Atletický trojboj v Petřvaldu se letos konal ve výjimečném termínu 2. 5. 2012. Naši školu reprezentovalo 30 žáků z 1. - 5. ročníku. Získali jsme celkem 12 medailí:

3. místo: Onderková Nikola 1. tř, Onderková Adéla   3. tř; Palatická Karolína 4. tř., Galásek Dalibor 4. tř.,  Horáková Natálie 5. tř., Čejka Jan 5. tř.

2. místo: Novobílská Tereza 4. tř., Ličková Radka 5. tř.,

1. místo: Hýl Vilém 2. tř., Šebesta Stanislav 3. tř., Ličková Hanka 5. tř., Hýl Vojtěch 5. tř

Celkově se naše škola umístila v konkurenci 5 škol na úžasném 1. místě.

Všem malým i velkým sportovcům blahopřejeme.

Pohár povodí Ondřejnice

Tradiční atletické závody proběhly ve dvou dnech na brušperském hřišti. Malí atleti 1. stupně skončili na 4. místě z celkového počtu 8 škol. Prvenství vybojovali žáci z Krmelína. Starším sportovcům - žákům II. stupně - se podařilo vybojovat krásné 2. místo. Gratulujeme     Foto

CHildren´s Cup  - házená Polanka nad Odrou

Byl krásný slunečný den a na hřišti v Polance nad Odrou se konal již 3. ročník turnaje v házené. 40 družstev z blízkého okolí, ale jedno dokonce ze slovenského města v Pezinku, čekalo, jak letošní ročník dopadne. My jsme měli zastoupení ve všech třech kategoriích a měli jsme z loňska co obhajovat. Nejmenší sportovci - žáci 1. a 2. tříd ve své kategorii vybojovali úžasné 2. místo. V dalších dvou kategoriích byla konkurence velmi velká. Našim se sice podařilo probojovat do finálových soubojů, ale medailového umístění již nedosáhli. I tak všem děkujeme za reprezentaci a bojovnost, kterou předvedli a také za vzájemnou podporu jednotlivých družstev. Foto